به پایگاه خبری - تحلیلی هورگان خوش آمدید... هورگان یعنی محل زایش خورشید      
تعداد بازدید: ۵۹۴
print
send
کد خبر: ۷۳۰۱
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰     -       2019 29 November
مدیرعامل آب منطقه‌ای فارس:
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس با اشاره به انتقال آب از سد ملاصدرا به سمت سد درودزن، طی روزهای آینده خاطرنشان کرد: حق‌آبه تالاب بختگان به میزان ۴۰ میلیون مترمکعب به زودی رهاسازی خواهد شد.
به گزارش ایسنا، حمیدرضا دهقانی در شورای حفاظت منابع آبی فارس افزود: علاوه بر حق‌آبه دریاچه بختگان، سهم آب بخش کشاورزی برای آبیاری ٤٦ هزار و ٨٠٠ هکتار نیز به زودی از سد درودزن آزاد خواهد شد.

دهقانی گفت: سد درودزن یک سد چند منظوره است که آب مورد نیاز شهرستان‌ مرودشت، کلانشهر شیراز و صنایع واقع در مسیر،حقابه زیست محیطی دریاچه‌های طشک و بختگان و بخش کشاورزی را تامین می‌کند و اخیرا نیز مقرر شده که آب مورد نیاز صنعت و شرب شهرستان خرامه از این سد تامین شود.

او به ورودی سدهای ملاصدرا و درودزن در تاریخ ٨ آبان اشاره و اضافه کرد: ورودی دو سد ملاصدرا و درودزن تا امروز به ترتیب ١٦٠ میلیون و ٥٠٠ میلیون مترمکعب بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس همچنین حجم کل سد دروزن را یک میلیارد مترمکعب و سد ملاصدرا را ۴۴۰ میلیون متر مکعب اعلام و خاطرنشان کرد: ٣٠٠ میلیون متر مکعب از کل حجم سد درودزن و ٦٠ میلیون متر مکعب از حجم کل سد ملاصدرا را حجم پایداری سد تشکیل داده است.

دهقانی ادامه داد: براساس موافقت شورای حفاظت منابع آیی استان فارس، طی چند روز آینده نیز بخشی از آب سد ملاصدرا برای انتقال به سد درودزن با هدف تامین حق آبه زیست محیطی و آب کشاورزان منطقه رهاسازی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، ارائه تجربیات تعیین حق آبه در کشاورزی، ارائه برنامه‌های عملیاتی محدوده‌های مطالعاتی استان در راستای احیاء و تعادل بخشی آب زیر زمینی و ارائه و تصویب برنامه سازگاری با کم آبی استان فارس از مهمترین دستور کارهای سومین جلسه شورای حفاظت منابع آبی فارس بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها